27.11.2022

Добруджанска трибуна

Информационна агенция

„Волов“ отпадна от турнира за купата на България по футбол

Отборът на „Волов“ отпадна от турнира за купата на България по футбол. Шуменци бяха елиминирани от надпреварата от „Черноломец“ Попово, който ги победи на стадион „Панайот Волов“ с 5:1.
Двубоят между двата отбора бе от зоналния етап на турнира. В зона Варна 6 отбора подадоха заявки за участие. „Черноморец“ Балчик и „Светкавица“ Търговище се класираха директно (след жребий) за следващата фаза. „Ботев“ Нови пазар се присъедини към тях, след като елиминира „Септември“ Тервел с дузпи 6:5, а четвъртият представител на зона Варна днес стана „Черноломец“.
Футболистите от попово днес бяха по-добрият отбор на терена в Шумен. Домакините показаха добра игра и старание, но не успяха да надхитрят опитния тим на „Черноломец“.
Гостите от Попово до голяма степен спечелиха мача още през първото полувреме, когато поведоха с 3:0. В 16-ата минута след недобре избита от вратаря на шуменци топка Дани Бонев се разписа за 0:1. В 30-ата минута капитанът на „Черноломец“ Беадир Беадиров вкара за 0:2. 10 минути след това бе отсъдена дузпа за гостите от Попово, а точен от бялата точка бе Тихомир Кънев.
Въпреки получените попадия, „Волов“ започна отлично втората част и още при подновяването на играта Христо Александров се разписа за 1:3. Последваха още няколко атаки за шуменци, но те не завършиха с гол. Постепенно „Черноломец“ си върна предимството на терена и вкара още два гола. Дани Бонев се разписа за 1:4, а петия и последен гол в мача отбеляза Десислав Петков.