21.02.2024

XVIII Национален конкурс за рисунка, дигитална живопис и графика ”Моята България”

❗️ РЕЗУЛТАТИ ❗️
XVIII Национален конкурс за рисунка, дигитална живопис и графика ”Моята България”, жури в състав :
Председател:

  1. Николай Тодоров – художник, завършил Национална художествена академия, специалност „Стенопис“ при проф. Димо Заимов.
    Членове:
  2. Венцислав Великов – художник, завършил Шуменски университет профил „Изобразително изкуство“, дигитален художник и дизайнер.
  3. Стела Славова – художник – преподавател по рисуване в СУ „Св.Климент Охридски“, гр.Добрич и ЧЕУ „Леонардо да Винчи“, гр.Добрич, ръководител на Ателие „Стела и Дара“, към МЦ“Захари Стоянов“, гр.Добрич.
    след като разгледа творбите, взе решение да присъди следните награди:
    ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
    от 10 до 12 години
    ПЪРВА НАГРАДА
    Ивона Станиславова Богашева – СУ „Л.Каравелов“, гр.Добрич
    ВТОРА НАГРАДА
    Елица Иванова Генчева – Клуб “Компютър арт“ към Младежки център, гр. Добрич
    ТРЕТА НАГРАДА
    Мартин Стефанов Стоянов – СУ „Л.Каравелов“, гр.Добрич
    ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ
    Емил Емилов Добрев – СУ „В.Грънчаров“, гр.Горна Оряховица
    Ема Анатолиева Апостолова – СУ „В.Грънчаров“, гр.Горна Оряховица
    ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
    от 13 до 15 години
    ПЪРВА НАГРАДА
    Виктор Пламенов Попов – Школа по графичен дизайн към ЦПЛР – ОДК, гр.Варна
    ВТОРА НАГРАДА
    Милица Веселинова Милчева – Школа по графичен дизайн към ЦПЛР – ОДК, гр.Варна
    ТРЕТА НАГРАДА
    Мелис Левент Реджеб – ПГИИ “Джон Атанасов“, гр.Търговище
    Велизар Златков Йорданов – СУ „Л.Каравелов“, гр.Добрич
    ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ
    Димана Диян Димитрова – Школа по графичен дизайн към ЦПЛР – ОДК, гр.Варна
    Амелия Анищенко – Школа по графичен дизайн към ЦПЛР – ОДК, гр.Варна
    ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
    от 16 до 18 години
    ПЪРВА НАГРАДА
    Моника Руменова Попова – ПГ “К.Фотинов“ – гр.Самоков
    ВТОРА НАГРАДА
    Соня Валентинова Генова – ЧПГ “Райко Цончев“, гр.Добрич
    Жанет Валентинова Генова – ЧПГ “Райко Цончев“, гр.Добрич
    ТРЕТА НАГРАДА
    Никол Маркова Лозанова – ЧПГДН „Софт Уни Светлина“, гр.София
    ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ
    Радостин Йорданов Григоров – Клуб “Компютър арт“ при Младежки център, гр.Добрич
    Десислава Николаева Димитрова – СУ „Св.Кл.Охридски“, гр.Добрич
    Мирела Мирославова Кенова – ПМГ „Проф.Е.Иванов“ гр.Кюстендил
    Мартина Стефанова Войчева – Компютърна школа “Вале“, гр.Хасково
    Ния Викторова Цокева – НУИИ „П.Пипков“, гр.Плевен
    ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
    от 19 до 29 години
    ПЪРВА НАГРАДА
    Йордана Галинова Михайлова – ПГИИ „Джон Атанасов“, гр.Търговище
    ВТОРА НАГРАДА
    не се присъжда
    ТРЕТА НАГРАДА
    не се присъжда
    ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
    Михаела Николаева Димитрова – гр.Стара Загора
Print Friendly, PDF & Email