Районна прокуратура – Варна започна досъдебно производство по случая с хвърлените камъни по влак в Провадия

Районна прокуратура – Варна ръководи досъдебно производство за престъпление по чл. 216, ал. 1 от НК – за повреждане на чужда движима собственост, във връзка с инцидент с влак край град Провадия.
С камък е било счупено челно стъкло на кабината на локомотив на влакова композиция, докато превозното средство преминавало в района на гарата в града. При инцидента е пострадал леко машинистът, който е получил травми на рамото и лицето. Сигнал за случилото се е подаден в следобедните часове на 9 юли 2023 година.
Заради инцидента влакът от Варна за Враца се движеше с над три часа закъснение. Пътниците са получили вода в гара Шумен.
„Хвърлянето на камъни по влаковете може да има трагични последствия. При средна скорост на влака 65 км/ч, дори и малко камъче може да пробие стъклото и да рани човек.
Щетите, които БДЖ понася всяка година от счупени с камъни стъкла на вагони, мотриси и локомотиви, са в размер на стотици хиляди левове. Неизмеримо по-важни от парите, са човешкият живот и здраве“, подчертават от компанията.
Работата по изясняване на обстоятелствата и детайлите около инцидента продължава под ръководството и надзора на Териториално отделение Провадия при Районна прокуратура – Варна. Работи се за установяване и на извършителите на деянието.

Може да харесате още...