13.08.2022

Добруджанска трибуна

Информационна агенция

Почетни грамоти получиха 27 педагози в Добрич

Кметът на Добрич Йордан Йорданов награди изявени педагози за принос в развитието на образованието в Добрич. Пред паметника на светите братя Кирил и Методий плакети от кмета получиха детски градини и училища, които през учебната 2021/2022 празнуват юбилейна годишнина.
„В навечерието на 24 май, за мен е истинско удоволствие, особено след години на пандемия, да можем да отличим онези от Вас, които колективите са предложили” – каза Йорданов. Наближаването на 24 май носи една специфична еуфория. Това, което видях като екипност от всички, ме навява на спомена, че в миналото учителите са били носени на ръце и всички с уважение са произнасяли думата „даскал“ .
Пожелавам Ви да продължавате с тази упоритост и отдаденост, защото всички ние имаме нужда от Вас”- добави Йорданов.
Грамота за принос в развитието на образованието в град Добрич бяха връчени на 27 учители. С отличие за личен принос в образованието на град Добрич бяха наградени двама директори на детски градини и четирима директори на училища.
Следва списъкът на наградените::
Детска градина №12 „Щурче” – 50 г.
Средно училище „Св.св.Кирил и Методий“- 150 г.
Природоматематическа гимназия „Иван Вазов“- 50 г.
Обединено училище „Йордан Йовков“- 50 г.
Основно училище „Хан Аспарух“- 30 г.

Грамота за принос в развитието на образованието в град Добрич
по случай 24-май- „Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност“ за учебната 2021/2022 г.

  1. Красимира Иванова Славова – старши учител в Детска градина №8 „Бодра смяна“
  2. Мая Руменова Скорчева- учител в Детска градина №10 „Слънчице“
  3. Теменужка Атанасова Великова – директор на Детска градина №12 „Щурче“
  4. Гергана Валентинова Пенкова – учител в Детска градина №17 „Първи юни“
  5. Ивелина Димова Костадинова – старши учител в Детска градина №18 „Дора Габе“
  6. Искра Петкова Иванова – учител в Детска градина №20 „Радост“
  7. Мирослава Иларионова Михайлова – учител в Детска градина №23 „Звездица“
  8. Тодорка Димитрова Гинева – старши учител в Детска градина №25 „Весела“
  9. Емилия Великова Давидкова – старши учител в Детска градина №26 „Звънче“
  10. Венета Веселинова Атанасова – учител в Детска градина №27 „Славейче“
    11.Павлета Михайлова Янкова – учител в Детска градина №32 „Зорница“
  11. Цонка Дикова Дякова – старши учител начален етап в Средно училище „Св. св. Кирил и Методий”
  12. Светла Станева Иванова – директор на Средно училище „Любен Каравелов“
  13. Марияна Петрова Петрова – заместник-директор в Средно училище „Петко Рачов Славейков“
  14. Светла Панделиева Сараджелиева – старши учител начален етап в Основно училище „Христо Смирненски“
  15. Мима Костадинова Радева – старши учител по изобразително изкуство в Обединено училище „Йордан Йовков“
  16. Ани Иванова Великова – заместник-директор в Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
  17. Красимира Николова Борисова – старши учител начален етап в Основно училище „Хан Аспарух”
  18. Иванка Панова Михайлова – старши учител по български език и литература в Средно училище „Димитър Талев“
  19. Иванка Ангелова Конанова- старши учител начален етап в Основно училище „Христо Ботев“
  20. Нуртен Назимова Асан – учител по химия и физика в Професионална гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост
  21. Антония Стоянова Кондова – старши учител по английски език в Средно училище „Св. Климент Охридски“
  22. Златка Тодорова Маринова – старши учител по история в Езикова гимназия „Гео Милев“
  23. Дечка Найденова Димитрова – старши учител по биология и здравно образование в Основно училище „Стефан Караджа”
  24. Галина Стефанова Русева – учител по биология и химия в Професионална гимназия по аграрно стопанство
  25. Ивелина Пламенова Николова – учител в прогимназиален етап в Частно основно училище „Мария Монтесори“
  26. Д-р Диана Димитрова Къдрекова – Николова – старши учител по теоретично обучение в Професионална гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Г. Павлов”
  27. Бистра Георгиева Господинова – учител по география и икономика в Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев”

Отличие за личен принос в образованието на град Добрич

  1. Пенка Желева Миланова – директор на Детска градина №10 „Слънчице”
  2. Валентина Русева Стефанова – Георгиева – директор на Детска градина №17 „Първи юни”
  3. Невяна Андреева Люцканова – директор на Основно училище „Хан Аспарух“
  4. Тодор Йорданов Георгиев – директор на Средно училище „Св. св. Кирил и Методий”
  5. Д-р Светла Димитрова Тодорова – директор на Професионална гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Г. Павлов”
  6. Тошко Илиев Керанов – директор на Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“
    ДТ
Print Friendly, PDF & Email