24.06.2024

Община Генерал Тошево награди заслужили учители, културни дейци и изявени ученици

На стилна церемония, състояла се на 11 май, в деня посветен на светите братя Кирил и Методий, в ритуалната зала в сградата на Общинска администрация, кметът на Община Генерал Тошево Валентин Димитров отличи и награди учители, културни дейци и ученици от училищата и читалищата в цялата община за високи постижения.
За постижения и заслуги в областта на образованието, науката, културата и изкуството, с грамота и материална награда /декоративно пано „Бялата лястовица“ и книги/ бяха наградени следните учители, научни и културни дейци:
Теодора Илиева–учител в СУ „Никола Вапцаров”, Г. Тошево;
Нефизе Кадир–учител в СУ „Никола Вапцаров”, Г. Тошево;
Красимира Маринова–учител в ОУ „Хр. Смирненски”, Г. Тошево;
Илонка Валидолска–учител в ОУ „Хр. Смирненски”, Г. Тошево;
Атанаска Дончева–учител в ПГЗ „Тодор Рачински”, Г. Тошево;
Галя Димитрова–учител в ОУ „Христо Ботев”, село Кардам;
Добринка Атанасова–учител в ОУ „Йордан Йовков“, село Красен;
Сийка Василева–директор на ДГ „Първи юни“, Г. Тошево;
Гинка Атанасова–учител в ОУ „Васил Левски“, село Преселенци;
Доц. д-р Нина Ненова–дългогодишен служител в Добр. земеделски институт, с големи постижения и заслуги в областта на аграрната наука, учен, селекционер;
Деспина Панчева–служител в НЧ „Светлина 1941“, Г. Тошево;
Иван Манев–дългогодишен самодеец в НЧ „Светлина 1941“, Г. Тошево;
За постижения в областта на образованието, науката, културата и изкуството да бъдат поощрени с грамота и книга следните ученици:
Лили Георгиева –8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Надя Петрова – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Никол Желязкова – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Георги Георгиев – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Йоана Драгнева – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Магдалена Георгиева – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Стелиян Стоянов – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Даяна Стойкова – 9 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Даниела Димитрова–9 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Ренета Енчева – 9 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Веселин Николов – 9 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Виолета Димитрова – 9 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Ивайла Тодорова – 9 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Георги Донев – 9 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Александрина Илиева – 10 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Теодора Тошкова – ученичка в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Кристияна Колева – ученичка в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Георги Георгиев – ученик в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Владислава Иванова – ученичка в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
За постигнати високи резултати в областта на образованието, науката, културата и изкуството, да бъдат отличени с грамота и материална награда следните ученици:
Яница Илиева – 6 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Фрея Реди – 6 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Симона Райчева – 12 клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Порфирий Рагимов – 12 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Симона Чимширова – 5 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Георги Георгиев – 7 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Айля Адилова – 11 клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Александра Чимширова – 11 клас в СУ „Н.Вапцаров“, Г. Тошево;
Маргарита Сивкова – 11 клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Мелиса Мехмед – 11 клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Моника Иванова – 12 клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Рауф Алтай – 4 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево.
Калина Щерева – 6 б клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Габриел Гицов – 3 б клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Румен Атанасов – 6 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Мира Тодорова – 6 б клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Александър Хаджиев – 4 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Йордан Тодоров – 4 а клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Натали Терзиева – 6 б клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Стефания Канева – 6 б клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Боян Илиев – 11 клас в СУ „Н. Вапцаров“, Г. Тошево;
Иванина Стоянова – 4 клас в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Дея Гойкова – 6 клас в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Елина Иванова – 6 клас в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Мариян Георгиев – ученик в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Светослав Тодоров – ученик в ОУ „Хр. Смирненски“, Г. Тошево;
Мадлен Власева – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Вяра Кирчева – 8 а клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Жанет Георгиева – 10 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Иво Димитров – 10 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Момчил Буюклиев – 10 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Максим Николаев – 10 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Михаела Пенева – 11 клас в ПГЗ „Т. Рачински“. Г. Тошево;
Мирослава Янкова – ученичка в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Айлин Исмаилова – 11 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Никол Пенева – 11 клас в ПГЗ „Т. Рачински“, Г. Тошево;
Стефан Бучекчиев – ЦПЛР-ЦРД, Г. Тошево;
Йордан Йорданов – ЦПЛР-ЦРД, Г. Тошево;
Преслава Господинова – самодеец в НЧ „Ст. Караджа 1942 г.“, село Малина.
С “Почетен знак с лика на писателя Йордан Йовков” бе удостоена Йорданка Добрева–директор на детска градина Присад. Тя е и най- дългогодишният директор на детско заведение в общината.

Print Friendly, PDF & Email