07.07.2022

Добруджанска трибуна

Информационна агенция

Наградиха отличени педагози и ученици в община Добричка

С празничен концерт ще отбележи Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност Община Добричка. Традиционната церемония за награждаването на учители, ученици и читалищни институции ще се проведе в рамките на тържественото събитие, което ще започне в 14.00 часа днес в залата на Драматичен театър „Йордан Йовков“. Кметът на Община Добричка Соня Георгиева ще връчи плакети и грамоти на директори на учебни заведения, учители и изявени ученици.
В знак на признателност за съхраняване на българските традиции и обичаи, за популяризирането и развитието на добруджанския фолклор ще бъдат отличени и четири читалища в община Добричка с юбилейни годишнини през 2022 година.

Ето и отличените:

Основно училище „Отец Паисий“, село Батово – за дългогодишно просветно и образователно дело и във връзка със 130-годишния юбилей. През 2022г. училището ще отбележи 130 години от началото на учебно-просветната дейност в село Батово.
За дългогодишна културно-просветна дейност, за съхраняване на българските традиции и обичаи, за принос в популяризирането на добруджанския фолклор и във връзка с 80-годишните юбилеи се награждават:
НЧ „Св.св. Кирил и Методий – 1942 г.“ с. Бенковски
НЧ „Напредък – 1942 г.“ с. Дончево
НЧ „Стефан Караджа – 1942 г.“ с. Смолница
НЧ „Петко Р. Славейков – 1942 г.“ с. Бранище
Отличие за съхраняването и популяризирането на българския фолклор се връчва на
Фолклорна певческа група „Пъстроцвет“

Директори на училища

Тодорка Стоянова Петрова – директор на ОУ„Васил Левски“, село Божурово
Женета Стефанова Паунова – директор на Обединено училище „Пейо Яворов“, село Стефаново

Директори на детски градини

Светлана Славова Събева – директор на детска градина „Първи юни“, село Ловчанци
Галина Миткова Андонова – директор на детска градина в село Одърци
Павлинка Тодорова Ковачева – директор на детска градина „Първи юни“, село Бранище
Анка Томова Добрева – директор на детска градина „Детелина“, село Победа
Учители в училища и детски градини
Ивелина Донева Стоянова – старши учител в прогимназиален етап в ОУ„Отец Паисий“, с.Батово
Зинаида Желева Василева – учител в начален етап в ОУ„Васил Левски“, с.Божурово
Мария Дянкова Димитрова – учител в начален етап в ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, с.Ведрина
Даниела Колева Колева – учител в прогимназиален етап в ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, с.Ведрина
Деница Демирева Ташева – учител в начален етап в ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, с.Дончево
Жулиян Атанасов Жечев – старши учител в начален етап в ОУ„Стефан Караджа“, с.Житница
Росен Стоянов Петров – преподавател в група за целодневно обучение, ръководител на група за театрално майсторство в СУ „Никола Вапцаров“, с.Карапелит
Иванина Ивелинова Паскалева – учител в начален етап в ОУ „Неофит Рилски“, с.Ловчанци
Детелина Лазарова – старши учител в начален етап
Eвгения Ивелинова Минчева – Нейкова – заместник-директор в Обединено училище „Добри Войников“, с. Победа
Саша Рашева–Тончева – старши учител в ОУ„Климент Охридски“, с.Смолница
Виктория Добрева Димитрова – учител в начален етап в Обединено училище „Пейо Яворов“, с.Стефаново
Женя Стоянова Величкова – старши учител в прогимназиален етап в ОУ„Христо Ботев“, с.Стожер
Силвия Дончева Панева – учител в прогимназиален етап в ОУ „Христо Ботев“, с.Стожер
Павлета Борисова Керанова – старши учител в прогимназиален етап на основно образование в ОУ„Васил Левски“, с.Хитово
Димитричка Георгиева Николова – старши учител в детска градина – с. Пчелино
Иванка Петрова Димитрова – старши учител в детска градина -с.Карапелит

Награди за колективни изяви на ученици

Учениците от ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, село Дончево – за участие в инициативата „Европейски ден на спорта в училище“ през 2021 година и класиране сред първите десет най-активни училища. Училището е национален победител в категорията „Училищен двор – красив, зелен и активен“ и е отличено от Сдружение „БГ Бъди активен“ с награда и парична сума от 1000 лв.
За участие в инициативата „Световен ден на рециклирането“ през 2022 г. – училището е сред десетте най-добри учебни заведения в България, с титлата „Герои на рециклирането“. Екологичното възпитание на учениците и грижата за по-чиста и по-красива околна среда се превърна в мисия на ОУ„Св.св. Кирил и Методий“, за което училището получи отличие „Шишеяд“ от сдружение „БГ Бъди активен“.
Театрална група „В света на приказките“ с ученици от 3 до 6 клас от Средно училище „Никола Вапцаров“ в село Карапелит, с ръководител Росен Петров
Талантливите артисти ще представят спектакъла „Вълчан -хулиган“ на 30 май от 11.00 часа в Младежки център „Захари Стоянов“ в град Добрич.
Учениците от гимназиален етап специалност „Шивачество“, професия „Шивач“ в Обединено училище „Добри Войников“ в село Победа
Учениците изработиха повече от 15 000 защитни маски в часовете по учебна практика под ръководството на учителите по професионално обучение Румяна Димитрова и Събина Стоянова. Маските са дарени на образователни и обществени институции.

Награди за индивидуални постижения на ученици

Милен Юлиянов Алексиев от 10 клас от Обединено училище „Добри Войников“ в село Победа – за класиране на трето място в ученическия конкурс на тема „Имам една мечта – да учим и живеем заедно“, организиран от Център „Амалипе“ – гр. Велико Търново, в раздел „Видеоматериал“ с филма „Сбъдната мечта“. Награда от Център „Амалипе“ и от Президента на Република България Румен Радев.
Марин Асенов Маринов – ученик в седми клас от Обединено училище „Пейо Яворов“ в село Стефаново – за постигнати спортни успехи в дисциплина „Бокс“ – категория до 66 кг, на националните шампионати в градовете: Шумен – първо място и златен медал, и Плевен – второ място И сребърен медал.
Алекс Александров Маринов от село Пчелино – за постигнати спортни успехи в дисциплина „Бокс“ – категория 90+, спечелен златен медал на национален шампионат в град Добрич, проведен на 13.05.2022 г.

За отличен успех, активно участие в училищния живот, за принос в утвърждаване авторитета на училището се награждават:

ОУ „Отец Паисий“ с. Батово
Станислава Йорданова Станева – 2 клас
Аслъ Аксел Нихат – 3 клас
Никола Георгиев Иванов – 4 клас
Ренета Николова Ангелова – 5 клас
ОУ „Васил Левски“ с.Божурово
Ачеля Орхан Ремзи – 1 клас
Жулиян Максимов Янков – 4 клас
ОУ „Св.св.Кирил и Методий“ с. Дончево
Магдалена Лъчезарова Колева – 6 клас
ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница
Гюлсевен Енгин Мустафа – 3 клас
Росен Тихомиров Нанев – 4 клас
Алиджан Алдин Али – 4 клас
Гюллю Енгин Мустафа – 5 клас
Гюлчин Руменова Анкова – 6 клас
Средно училище „Никола Вапцаров“ с. Карапелит
Сашо Асенов Стоянов – 4 клас
Лъчезар Антонов Асенов – 9 клас
Айча Айдън Аднян – 12 клас
Галина Маринова Монева – 12 клас
Наталия Мариянова Йорданова – 12 клас
ОУ „Неофит Рилски“ с. Ловчанци
Десислава Танева Демирова – 1 клас
Валентин Розалинов Стефанов – 2 клас
Елеонора Аджер Кадир – 2 клас
Кадир Мустафа Асан – 3 клас
Нерея Тодорова Тодорова – 3 клас
Диляра Александрова Аврамова – 3 клас
Димитър Тодоров Иванов – 4 клас
Елис Сали Асан – 6 клас
Ивета Стефанова Колева – 6 клас
Симона Цонкова Йовева – 6 клас
ОУ „Отец Паисий“ с.Овчарово
Симона Надева Йорданова – 4 клас
ОУ „Климент Охридски“ с.Смолница
Зоя Заблоцка – 6 клас
Есин Невин Реджеб – 7 клас
Даниела Йорданова Ангелова – 7 клас
ОУ „Христо Ботев“ с.Стожер
Иляйда Икбалова Илкова – 1 клас
Флорена Жекова Красимирова – 3 клас
Златина Стоянова Петрова – 6 клас
Мерве Демирева Станчева – 7 клас
ОУ „Васил Левски“ с.Хитово
Дуйгу Ерсин Асан – 7 клас
Елиза Несторова Росенова – 7 клас
Мюжге Мехмедова Красимирова – 7 клас

Print Friendly, PDF & Email