
Курсът на еврото вчера /14.12.2022 г./ се покачи рязко над прага от 1,06 долара, съобщиха германски финансови издания.
В междубанковата търговия във Франкфурт тази сутрин единната европейска валута се котираше за 1,0636 долара.Така европейската валута задържа 6-месечния си максимум спрямо долара, който бе достигнат в началото на месеца.
Европейската централна банка определи във вторник следобед референтен курс на еврото от 1,0545 долара.
Еврото засега успява да задържи печалбите, които отчете в сесията от четвъртък, съобщават германски сайтове за финансова информация.
В сутрешната междубанкова търговия във Франкфурт в петък единната валута се котира за 1,0235 долара, което е най-високият й курс от три месеца.
Още новини
4 причини вторият шанс за връзката да е по-добър от първия
Увеличават се делата по Закона за отговорността на държавата и общините за вреди в Добричкия съдебен район
Дмитрий Медведев заяви, че решението за арест на Путин ще има ужасни последици за правото